Mikrobeton

Często pytacie Nas jakie warstwy wchodzą w cały system mikrobetonu? W tym poście postaramy się wyjaśnić co to jest mikrobeton i w jaki sposób go aplikujemy.

Mikrobeton jest to cienkowarstwowa posadzka dekoracyjna o gr. 2-3mm. Poniżej przedstawiamy pierwszą warstwę całego systemu mikrobetonu. Po poprzedzającym szlifowaniu posadzki podkładowej, całość gruntujemy specjalną żywicą epoksydową, a następnie zasypujemy kruszywem różnej gradacji w zależności od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

Następnym etapem jest odkurzanie kruszywa, którego nie związała żywica. Po oczyszczeniu powierzchni, zaczynamy ją szlifować, co ma na celu eliminowanie z powierzchni żywicy najsłabiej związanych ziarenek piasku.

Warstwa nr 2 to tzw. Base czyli mikrobeton bazowy. Co rozumieć pod tym pojęciem? Jest to polimer cementowy z dodatkiem wyselekcjonowanego kruszywa, które odpowiada za twardość posadzki. Sposób nałożenia jest bardzo ważny ponieważ to w jaki sposób zaaplikujemy “Base’a” będzie widoczne przy efekcie końcowym. Między każdymi warstwami posadzka jest szlifowana i odkurzana.

“Finish” – czyli warstwa, którą nakładamy następnie to już czysta inwencja twórcza wykonawcy. W tym przypadku każdy ruch pacą będzie widoczny przy efekcie końcowym.
Powyżej widok po nałożeniu drugiej warstwy “finisha” (nie jest ona wymagana).
Końcową warstwą całego systemu mikrobetonu jest lakier poliuretanowy, który musi być nałożony w odpowiedni sposób, w którym nie będą widoczne pociągnięcia wałka.
Myślimy, że tym postem udało się wyjaśnić proces aplikacji posadzki dekoracyjnej z mikrobetonu czy jak niektórzy mówią mikrocementu.
Pozwoliliśmy zachować dla siebie najcenniejsze szczegóły aplikacji tego materiału, a to dlatego, że bazujemy na doświadczeniu. Zdobywaliśmy je latami co sprawia, że zostawiamy konkurencję daleko w tyle.

Informacje kontaktowe

Masz Pytanie odnośnie posadzek?